ראשי > מוצרי הביטוח שלנו > ביטוחי בריאות

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא מהווה מסמך משפטי אשר מקשר בין לווה המשכנתא לחברה המבטחת. מדובר בהלוואה הניתנת לרוב לתקופות ארוכות טווח ולרכישת דירה, הנכס עצמו משמש כעירבון להלוואה ע"י שיעבוד של הנכס. לרוב המשכנתא תשולם בתשלומים חודשיים קבועים כאשר תחילה עיקר התשלום מורכב מהריבית כך שקרן ההלוואה כמעט ולא קטנה. את החזר המשכנתא שלנו ניתן לראות עד לתום תקופת ההלוואה בדו"ח סילוקין.

לקבלת הצעת מחיר
הכל על

ביטוח משכנתא

שלומית אביטל - מנהלת תחום ביטוחי משכנתא
נגן סרטון

למשכנתא מספר יתרונות

  • התשלומים החודשיים אינם מתבזבזים על שכירות אלא על נכס אשר בסופו יהיה בבעלות הלווה.
  • שמירה על הון עצמי, במידה ויש למבוטח הון עצמי.
  • והיתרון הבולט מכל הוא שהלוואת המשכנתא מאפשרת ללווה לרכוש בית, גם אם אין ברשתו את מלוא הסכום הנדרש ובכך להמשיך את חייו כסדרם, כמובן בהנחה כי תשלומי הלוואת המשכנתא מחליפים את תשלומי השכירות.

 

שווי ערך הנכס בלקיחת משכנתא

ברוב הבנקים ניתן לראות כי ערך המשכנתא לא יעלה בדרך כלל על 70%-75% מערך הנכס, הסיבה לכך היא שהבנקים מבטחים את עצמם במקרים בהם הלווה לא יוכל להחזיר ולשלם את המשכנתא אשר לקח ואילו הבנק יאלץ למכור את הנכס. הבנק יוצא מנקודת הנחה כי הנכס יימכר בשווי של לפחות 70%-75% משוויו, ביום לקיחת הלוואת המשכנתא וכך הבנק מחזיר את השקעתו ללא נזק וללא הפסד. הבנק מחייב את הלווה לבצע ביטוח משכנתא ולא יאשר לקיחת הלוואה מבלי שהלווה יבוטח בביטוח חיים תחת חברת ביטוח וזאת כדיי להבטיח את החזרת ההלוואה גם במקרה של מוות.

 

החזר חודשי בלקיחת משכנתא

החזר המשכנתא החודשי נקבע ביחס להכנסות נטו של הלווה ולא יעלה על 25%-30% וזאת כדיי להבטיח החזר תשלומים סדירים לבנק ושהלווה יוכל לנהל אורח חיים תקין, כמובן ככל שהכנסת הנטו של הלווה גדולה יותר כך ההחזר החודשי נקבע ואף יכול להגיע ל30% החזר, וכאשר מדובר בהכנסת נטו נמוכה מומלץ שההחזר יעמוד על 25% בכדיי שלא יהיו פיגורים בתשלום.

 

לפני ביצוע ביטוח משכנתא שימו לב

ישנם פרמטרים עתידיים שיכולים להשליך על המצב הכלכלי וכדאי לקחת אותם בחשבון, אחת הדוגמאות לכך בולטת בקרב זוגות צעירים אשר שוקלים על הרחבת תא משפחתי ובתוך כל האושר הזה חשוב לזכור כי יש עלויות נוספות היכולות להשפיע על הקושי בהחזר חודשי כגון גנים/בתי ספר, חוגים, טיטולים ועוד, ומאידך ישנם אשר מצפים להכנסה ידועה כגון ירושה, קרן השתלמות אשר קרבה להיפתח וכדומה כאן בהחלט מומלץ להגדיל את ההחזר החודשי ולקצר את זמן המשכנתא.

צור קשר ונחזור אליך בהקדם

בכמה קליקים.. ממש עכשיו - ויש ביטוח

    לקבלת הצעת מחירצור קשר >