ראשי > מוצרי הביטוח שלנו > ביטוחי בריאות

קרנות פנסיה

אפיק חיסכון זה צובר כספים המשולמים לעמית כפנסיה חודשית בהגיעו לגיל פרישה. בקרן פנסיה הסיכון הביטוחי אינו מוטל אך ורק על חברת הביטוח אלא פועל על בסיס הדדיות, מנהל קרן הפנסיה מחויב לוודא כי הקרן מנוהלת בצורה חכמה ובטוחה מאחר וכל טעות תשולם ע"י החוסך ומאידך כל הצלחה תגדיל את החיסכון בקרן הפנסיה. מכיוון שקרן הפנסיה מנוהלת בצורה הדדית עם מינימום סיכון ביטוחי ,המחיר אשר משלם החוסך יחסית זול, אך כמו כל יתרון, ישנו גם חיסרון אשר עלול להתבטא בשינוי זכויות עמיתים, לדוגמא: תשלום גבוה מן הצפוי בגין אירוע ביטוח.

לקבלת הצעת מחיר
הכל על

קרנות פנסיה

יוסי ארד - סוכן ביטוח
נגן סרטון

ניהול סיכונים בקרן פנסיה

בקרן פנסיה קיים כיסוי לשלושה מצבים המתארים סיכוני ביטוח: ביטוח התארכות חיים, ביטוח נכות וביטוח מוטבים. ניהול קרן הפנסיה במצב של סיכון ביטוחי משפיע על גובה החיסכון של העמית.

 

הפקדה חודשית לקרן הפנסיה

כיום שכירים ועצמאים כאחד רשאים לחסוך את כספם תחת מסלול ביטוח של קרן פנסיה. כאשר החוסך שכיר הוא רשאי להפקיד עד 7% משכרו כל חודש בחודשו , ואילו המעסיק רשאי להפקיד עוד 7.5% משכרו של העובד כתגמולים ובנוסף עוד 8.33% כפיצויים, כל זה תחת תקרת שכר המוגבלת בחוק. בתקרת שכר מסוימת התשלומים מזכים את החוסך בהטבות מס, כיום רוב השכירים אשר חוסכים בקרן פנסיה מפקידים 5.5% מהשכר החודשי, ואילו המעסיק מפקיד 6% מהשכר כתגמולים ועוד 6% כפיצויים. חוסך בעל עסק עצמי, רשאי לחסוך עד 16% מההכנסות החודשיות כמובן תחת תקרה המוגבלת בחוק, ובנוסף זכאי לניכוי מס או לחילופין לזיכוי מס על התשלומים.

 

תשלום לחוסך בהגיעו לגיל פרישה

כאשר החוסך מגיע לגיל פרישה, קרן הפנסיה תעניק לו פנסיה/קצבה חודשית אשר מחושבת לפי צבירה בחיסכון ובהתאם למסלול שבחר. הקצבה תשולם לחוסך במשך כל חייו, החוסך רשאי לקבל קצבה חודשית החל מגיל 60, אך חשוב לזכור במידה והחוסך החליט לקבל קצבה מוקדם מן הצפוי ובגיל צעיר יחסית, קצבת הפנסיה החודשית תהיה נמוכה יותר. חוסך אשר זכאי לקצבה מעל 3,850 ₪ כמובן צמוד מדד פברואר 2008, רשאי למשוך את פער הסכומים הנוסף כתשלום חד פעמי. חוסך אשר הגיע לגיל פרישה, יכול להבטיח תשלומי פנסיה אשר ישולמו ליורשיו החוקיים גם במקרה של מוות

 

החיסכון מורכב ממספר פרמטרים

  • מספר השנים בהן החוסך הפקיד בקרן הפנסיה.
  • התמדה בהפקדות חודשיות.
  • תשואת רווח שהכסף צבר בתקופת החיסכון בקרן.
  • דמי הניהול ששילם לחברה אשר מנהלת את קרן הפנסיה.

 

מי מנהל את קרן הפנסיה

מנהל קרן הפנסיה בישראל אוחז ברישיון תחת חברה מנהלת, אשר תפקידה לנהל את השקעות החוסך, קרן הפנסיה מופרדת מנכסי החברה אשר מנהלת את קופת החוסך ,ומנוהלת בחשבון נפרד בנאמנות. כל פעילות של החברה, פעילות שוטפת כגון תשלומי שכר, הוצאות מימון ותפעול וכל התנהלות בדומה לכל עסק פרטי אחר מופרדת לחלוטין מהתנהלות כספי ההשקעה של קרנות הפנסיה המנוהלות תחת החברה. ישנו תקנון אשר מציין את כל החובות והזכויות של העמיתים החוסכים בקרנות פנסיה תחת החברה המנהלת , החברה אשר מנהלת את קרנות הפנסיה של העמיתים מחויבת לתקנון אשר מפרט את זכויות העמיתים ואינה חייבת לשלם כל התשלום שאינו תואם לתקנון.

 

דמי ניהול בקרן פנסיה

החוסך אשר מפקיד בקרן פנסיה ותחת חברה מנהלת יחויב בדמי ניהול בעבור השירות כמובן תחת תקרת חיוב המצוינת בחוק של עד 6% מהפקדה שוטפת לקרן, ועד 0.5% מצבירת החיסכון. חשוב לדעת כי בנוסף גובה קרן הפנסיה בשיעור שנתי דמי ניהול נוספים של 0.5% מהחיסכון הנצבר בקרן. שימו לב כי ניתן ואף רצוי להתמקח עם החברה המנהלת את קרן הפנסיה על דמי ניהול ובכך לזכות בהנחה.

 

צור קשר ונחזור אליך בהקדם

בכמה קליקים.. ממש עכשיו - ויש ביטוח

[contact-form-7 id="222" title="Floating Form"]

לקבלת הצעת מחירצור קשר >