ראשי > בלוג

חמש עובדות מעניינות על ביטוח סיעוד פרטי

כבר ברור להרבה מאוד אנשים שביטוח סיעודי הינו משהו שנוגע לכולם. גם מבוגרים וגם צעירים צריכים שיהיה להם ביטוח סיעודי שבאמת ייספק את כל הצרכים. כל אחד היה רוצה לדעת שחס וחלילה, אם למישהו ממשפחתו יהיה צורך בסיעוד, אז שיהיה לו ביטוח סיעודי פרטי.

הצורך בסיוע סיעודי לאחר מקרה רפואי שנוצר יקר מאוד ויכול לסחוף את כל המשפחה לתהום כלכלי וסבל רגשי עקב חוסר אפשרות להתמודד עם ההוצאות היקרות הנדרשות בכדי להבטיח את המשך חיים בכבוד הראוי. להלן הגדרות בסיסיות ועובדות שכדאי לדעת בנושא ביטוח סיעודי.

הגדרה לאדם סיעודי

את ההגדרה לאדם סיעודי קבעה מדינת ישראל ותחת הגדרה זו פועלות חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. במידה ואדם אינו יכול לבצע בעצמו 3 פעולות מתוך 6 פעולות בסיסיות ויומיומיות  והוא זקוק להשגחה ו/או עזרה יהיה מוגדר כאדם סיעודי.

6 הפעולות שעליהן חלה הגדרת סיעוד הן: לאכול ולשתות, לקום ולשכב, להתלבש להתפשט, שליטה בסוגרים, שימוש בקביים/ הליכון, להתקלח.

מבחן ה- ADL
בכדיי שאדם יוגדר כסיעודי ישנו מבחן שצריך לעבור, מבחן הADL  , המבחן מיושם ע"י הביטוח הלאומי וכל מטרתו לבדוק את רמת התפקוד ועד כמה האדם זקוק להשגחה ועזרה וזאת כדיי לקבל גמלת סיעוד.
מעבר לביטוח הלאומי וגמלת הסיעוד שהם מציעים , אותו מבחן נוגע גם לקבלת כספים מביטוח הסיעוד הפרטי.
מבחן הADL  מנוקד בטווח של 0-8, ככל שהניקוד גבוה יותר כך אנו מבינים כי הצורך בעזרה והשגחה מהותי יותר.

לקבלת תגמול בביטוח סיעוד 
אדם אשר אינו יכול לבצע בעצמו 3 פעולות מתוך 6 פעולות בסיסיות ויומיומיות זכאי לתגמול סיעוד,

הפעולות שעליהן חלה הגדרת סיעוד הן:
לאכול ולשתות, לקום ולשכב, להתלבש להתפשט, שליטה בסוגרים, שימוש בקביים/ הליכון, להתקלח.

עלות של טיפול סיעודי
העלות לטיפול סיעודי תיקבע לפי מידת התלות של החולה וההשגחה לה הוא זקוק וסוג הטיפול הרלוונטי, עלויות של טיפול סיעודי הן גבוהות במיוחד ויכולות להגיד לסכומים של כ 12,000 ₪ לחודש ואף יותר במקרים מסוימים.
העלויות לטיפול סיעודי משמשות למוצרי היגיינה אישית, מטפל צמוד, אשפוז במקרה הצורך.
העסקה של מטפל סיעודי צמוד יכולה להגיע לסכומים של 5,000-6,000 ש"ל לחודש וחשוב לזכור כי יש את עלויות המחייה של המטפל שאותן לא הזכרנו.

סוגי תכניות סיעוד המוצעות בחברות ביטוח
חברות הביטוח מציעות פוליסות אשר מגינות על המבוטחים ללא כל קשר למדינה וזאת בכדיי לעזור לחולים הסיעודיים ובני משפחתם להתמודד עם העלויות הגבוהות לטיפולים וכו.

ביטוח סיעוד קבוצתי
הביטוח הקבוצתי מיועד לקבוצות גדולות כמו חברות / ארגון, חברי קיבוץ וכד'.
תנאי הביטוח במבט כללי מעניקות פרמיה זולה משמעותית וזאת כי קבוצת הרכישה גדולה אך לרוב הפוליסות במסלול קבוצתי מוגבלות לכמה שנים של מימון הוצאות סיעוד ולא לכל החיים.
חשוב לזכור כי המוטח הראשי בעל החברה צריך לחדש את החוזה בכל כמה שנים כך שגם התנאים משתנים בכל חידוש.

ביטוח סיעוד פרטי
פוליסת סיעוד פרטית היא חוזה לכל דבר ומותאמת לכל מבוטח אישית.
המבוטח רשאי לרכוש פוליסה המעניקה כיסוי לכמה שנים בלבד ויכול לרכוש כיסוי שהוא לכל החיים.
הפרמיה משתנה לפי גיל המבוטח או קבועה לפי גיל הצטרפות המבוטח, כמובן שלפוליסות סיעוד כדאי להצטרף בגיל צעיר כך פרמיה נמוכה יותר וסיכוי להתקבל בתנאים רגילים גבוה יותר.
בנוסף כדאי לדעת כי בפוליסות פרט אשר לצבור זכויות לאורך שנות תשלום , שבמקרה ומפסיקים לשלם לאחר כמה שנים נשמרות חלק מזכויותיו של המבוטח.

כנסו למידע נוסף על מגוון אפשרויות ביטוח סיעודי, מחירים ותנאים מעולים. צוות המומחים שלנו עומד לרשותכם וישמח לסייע בכל שאלה.

המידע המפורט במאמר זה הינו לטובת הסבר כללי בלבד. שינויים, הגדרות ועדכונים מתקיימים ומשתנים מעת לעת. ככל ביטוח קיימים הבדלים בין פוליסות הביטוח השונות וייתכנו ויימצאו שינויים או אי דיוקים והמידע הקובע והמדויק הינו המפורט בתנאי פוליסת הביטוח בלבד. אנא התעדכנו ובדקו היטב את כל הפרטים בפוליסות הביטוח המוצעות לכם.