ראשי > בלוג

האם ניתוח להחלפת מפרק הירך – מכוסה בביטוח הבריאות הפרטי?

מפרק הירך הוא נקודת חיבור הגפה התחתונה לשלד הגוף המרכזי. מפרק הירך נושא משקל רב ובנוי כמבנה מכתש ועלי. מפרקי הברך והירך עלולים להיפגע מקשת רחבה של מצבים נוספים הגורמים לשחיקה והרס המפרק ועימם לכאבים והגבלות תנועה ותפקוד קשות.

ניתוחי החלפת מפרקים הפכו בדור האחרון לניתוח שכיח ונפוץ ובארץ מתבצעים למעלה מ – 6000 ניתוחים שכאלה בשנה. רוב הנזקקים לניתוח הינם חולים מבוגרים, אולם ישנם גם חולים צעירים הסובלים ממצבי הרס המפרקים. החלפת המפרקים דורשת מיומנות טכנית וניסיון רב, אולם עם עליית הניסיון הצבור בביצוע החלה ראשונית של מפרקים הולך ועולה גם מספרם של החולים הנזקקים לניתוחי החלה חוזרת עקב שחיקה של המפרק הראשוני. אחוזי הסיבוכים הכרוכים בניתוחים אלה הינו נמוך ביותר, ומרבית החולים, למעלה מ -95% חוזרים לתפקוד רגיל ומלא.

הגורמים לפגיעה במפרק:
– אוסטאוארטריאיס – מחלת מפרקים ניוונית המאופיינת בשחיקת הסחוס שבתוך המפרק וביצירת עצם חדשה מסביב למפרק הנגוע, כאשר הסחוס נשחק , מתחככות העצמות זו בזו ודבר זה גורם לכאב.
– שברים ופריקות של המפרק.
– דלקת פרקים.

כיצד מאבחנים בעיה במפרק הירך?
המטופל מגיע לרופא עם תלונות על כאב המחמיר בהליכה, האבחנה נעשית על ידי בדיקה גופנית וצילום רנטגן.

כיצד מטפלים ?
הטיפול במחלה נע בין טיפול לא ניתוחי שמרני, לבין טיפול ניתוחי. טיפול לא ניתוחי יטופל באמצעים פשוטים כגון, מקל הליכה ותרופות נוגדות כאב. ניתוח החלפת מפרק הירך הוא "מסב" כדורי הבנוי ממכתש מצד האגן וראש כדורי של עצם הירך. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית / אזורית ונמשך כשעתיים, מחליפים את חלקי המפרק השחוקים במשתלים מלאכותיים העשויים מתכת או פלסטיק נוקשה, או קרמיקה מצד האגן, ואת ראש הירך מחליפים בראש העשוי ממתכת או קרמיקה. סוג המשתל נקבע אך ורק על סמך מצבו הרפואי של המטופל, גילו , רמה תפקודית ומצב העצם. בדרך כלל המטופל מתחיל בהליכה יום למחרת הניתוח, וחוזר לביתו או לשיקום להמשך החלמה לאחר כשבוע. ההחלמה נמשכת כ – 4-6 שבועות , שלאחריהם חוזר המטופל לתפקוד רגיל ומלא.

מהם שיעורי ההצלחה של הניתוח?
ניתוח החלפת מפרק הירך הינו אחד הטיפולים המוצלחים ביותר לשיפור איכות חיי המטופלים. אחוזי ההצלחה בניתוח זה הינם גבוהים ועומדים על מעל %95 לניתוח ראשון ו-%90 לא יזדקקו אף פעם לניתוח נוסף.

כיצד ניתוח זה משתלב בביטוח הבריאות הפרטי ?
ניתוח החלפת מפרק ירך יכוסה במלואו תחת פרק הניתוחים והכל כמובן בהתאם לתנאי הפוליסה של כל חברת ביטוח ובהתאם למצבו הרפואי של המבוטח.

ביטוח בריאות פרטי כבר עשיתם? וגם אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, האם ידוע לך בדיוק ובוודאות מהו מכסה?
אנו בסוכנות ניוקום נשמח לבדוק זאת עבורכם ולהמליץ לכם על ביטוח הבריאות המקיף והמתאים לכם וליקירכם.