ראשי > בלוג

האם ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) כלול בכיסוי פוליסות הבריאות?

ניתוח בריאטרי הוא ניתוח לטיפול בהשמנת יתר חולנית. ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר חולנית החלו להתפתח החל בשנות ה 50 של המאה ה – 20 , והם כוללים ניתוחים להגבלת נפח הקיבה כגון ניתוח הצרת קיבה או שרוול קיבה וניתוחים המשרים תת- ספיקה כגון מעקב קיבה ומעקף תריסריון.
מיהו המועמד המתאים לניתוחים בריאטריים?

הניתוחים מתאימים לאנשים שמסת הגוף שלהם BMI) )מעל ל 35 ויותר, יהיו מתאימים לניתוח גם אנשים הסובלים מסיבוך אחד או יותר של השמנת יתר כגון מחלות לב, מחלות ריאה, הפרעות נשימה כמו דום נשימה בשינה, סוכרת, לחץ דם גבוה וכל זאת בכפוף לשיקול דעת רפואי ולהמלצת הצוות המטפל.
חשוב לציין כי ניתוחים בריאטריים כרוכים בסיכונים ועל המועמד לניתוח להבין היטב את כל הסיכונים לפני קבלת ההחלטה על ניתוח.

אילו סוגי ניתוחים לקיצור קיבה קיימים כיום:
1. טבעת מתכווננת.
2. מעקף קיבה.
3. שרוול קיבה.
4. מעקף תירסריון.

כל הניתוחים הבריאטריים נעשים בשיטה ללפרוסקופית, זאת אומרת בניתוח ללא פתיחת הבטן, דרך חמישה- שישה פתחים קטנים בדופן הבטן מחדיר המנתח מצלמה זעירה שמשדרת תמונות וידאו המוקרנות על צגים ומראות למנתח תמונה מוגדלת של הקיבה ושל האיברים האחרים שבבטן, נוסף על כך מוכנסים דרך הפתחים מכשירים מיוחדים המיועדים לביצוע הניתוח.

לניתוחים בשיטה הלפרסקופית יש כמה יתרונות בולטים:
• יש פחות סיבוכים כללים (כמו דלקת ריאות וטרומבוזיס).
• יש פחות סיבוכים בפצעים שנגרמים מהניתוח (לא נוצרים בקעים בחתך הניתוח).
• יש פחות כאבים מיד לאחר הניתוח.
• ניתן לחזור מהר יותר לעבודה.
• התוצאות יפות יותר מבחינה קוסמטית.

האם הניתוחים הבריאטריים נכללים במסגרת ביטוח הבריאות הפרטי?
התשובה היא כן! ברוב פוליסות הבריאות קיים כיסוי לניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) בכפוף לתנאים הנדרשים . ייתכן כי בפוליסות ישנות יהיה קיים חריג לניתוח הנ"ל בתנאי הפוליסה וזאת ללא קשר להחרגה שניתנה במעמד הקבלה לביטוח בריאות עקב BMI גבוה.

ולכם, כבר יש ביטוח בריאות פרטי? ומהו מכסה – יודעים? הייתם רוצים שמישהו יעשה לכם סדר בביטוחים, שלא תשלמו בכפילויות, שתהיו מכוסים בכיסויים המרביים והמתאימים ביותר עבורכם? צרו עמנו קשר ונשמח להיות לכם לעזר ולעמוד לשירותכם בהתאמת הביטוח המתאים עבורכם ביותר. והכי חשוב – שנהיה בריאים!!!