ראשי > בלוג

ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון

אם הנך בהריון חשוב שתדעי מספר דברים על ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון. כמו שבחיי היומיום נשים בהריון מקפידות לרוב על אורח חיים מעט שונה כך גם קיים שוני בהתייחסות בין פוליסות ביטוח טיסות לחו"ל לנשים בהריון ולנשים שאינן בהריון.

בתקופת ההריון ישנן נשים הנמנעות מעישון, מאלכוהול, מפעילות גופנית מאומצת ויש כאלו המקפידות להימנע ממצבי מתח ולחץ כך גם בטיסה להריונית יש תקופות שמותר לטוס ותקופות שאסור לטוס.
יש מקרים בהם אישה בהריון מחויבת להציג אישור מיוחד מרופא לטיסה ואף ישנם מקרים שחובה על הרופא להצטרף לטיסה.
כל אדם אשר נוסע לחו"ל אינו מחויב בביטוח טיסות לחו"ל אך רצוי ואף מומלץ להצטרף לביטוח טיסות לחו"ל. התשלום עבור ביטוח הנסיעות לחו"ל נקבע בדומה לכל פוליסת ביטוח פרטיתאחרת הכל בהתאם לגיל המבוטח, המצב הרפואי, זמן השהייה בחו"ל, מטען הנוסע ובין היתר יעד הטיסה (במדינות אשר הסיכוי לחלות בנגיף ספציפי גדל כך גם התשלום).

נשים אשר טסות לחו"ל והן בהריון צריכות לקחת בחשבון כי כללי ביטוח הנסיעה שלהן לחו"ל שונה מכולם וכך גם עלויות הביטוח, כיסוי כספי הביטוח ובנוסף הביטוח מוגבל לחודשי ההריון.
פוליסה רגילה לא מכסה הריון/הריון מחוץ לרחם/שמירת הריון/לידה/לידה מוקדת וכו.

חובה על המבוטחת לעדכן בעת רכישת הביטוח כי היא נמצאת בשלב הריון ואף להציג במקרה הצורך אישור רפואי מרופא מטפל. אין על המבוטחת להסתמך על נציג הביטוח, לרוב הצטרפות לביטוח חול נעשה בטלפון כך שבמצב כזה אם המבוטחת לא תעדכן במצבה אין מי שישים לב.

עד איזה שלב בהריון ניתן לבטח?
עד שבוע 26 – המבוטחת תרכוש ביטוח מורחב שמחירו גבוה בכ- 250% בממוצע ביחס לביטוח רגיל, במידה ואישה נכנסה להריון בעת השהייה בחו"ל היא מחויבת בביטוח מורחב הריון.

לאחר שבוע 26 – המבוטחת מצהירה ע"י שאלון רפואי כי היא מתחייבת שאינה סובלת מבעיות בהריון. את השאלון הנ"ל מאשר הרופא המטפל של המבוטחת ע"י חתימה שלו.
את השאלון תגיש המבוטחת לדיילות בחברת התעופה , שאלון מלא בעברית ובאנגלית ורק לאחר אישור של רופא תעופתי המבוטחת תוכל לעלות למטוס. בנוסף על המבוטחת לדעת כי בין שבוע 26-30 קיימת תוספת תשלום חד פעמית על סיכונים.

לאחר שבוע 30 – לא ניתן לבטח אישה בשבוע ה30 להריונה!
במקרה כי בו הריונית בשבוע ה30 להריונה צריכה בכל זאת לטוס, היא מחויבת להציג אישור רפואי מהרופא המטפל שלה כי היא אינה סובלת מבעיות המונעות ממנה טיסה וכי היא מיודעת שאינה מבוטחת. אישה הנושאת ברחמה יותר מעובר אחד בכל מקרה לא תורשה לעלות למטוס.

לאחר שבוע 32 – אך ורק בשעת חירום תורשה הריונית שעברה את שבוע 32 לטוס וגם אז אך ורק עם הצגת אישור רפואי פלוס ליווי רפואי צמוד.

ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים הרות אינו מכסה נשים אשר עברו הפלות חוזרות ונשנות, נשים אשר סובלות מדימום במהלך ההריון, הריון הנוצר מטיפולי פוריות או הפרייה חוץ גופית, הפלה יזומה, טיפול בוולד, הוצאות מעקב שוטף בהריון ואחריו ,אשפוז בעת שמירת הריון אלא אם כן זאת הוראה מרופא אך תלוי סכום הנקבע בפוליסה.

חשוב לדעת כי גם ספורט אתגרי אינו מכוסה בפוליסה ואף לא ניתן לרכוש סייג בנושא.

המידע המפורט במאמר זה הינו לטובת הסבר כללי בלבד. ככל ביטוח קיימים הבדלים בין פוליסות הביטוח השונות וייתכנו ויימצאו שינויים או אי דיוקים והמידע הקובע והמדויק הינו המפורט בתנאי פוליסת הביטוח בלבד. אנא התעדכנו ובדקו היטב, מה פוליסת הביטוח נסיעות לחו"ל שאתם רוכשים.