ביטוח בריאות פרטי – מונחים שימושיים

ביטוח בריאות - מונחים שימושיים

ביטוח בריאות – מונחים

לעיתים קרובות עולה הנושא של ביטוח בריאות פרטי. מי שחווה טראומה רפואית והיה צריך לממן טיפולים פרטיים וקבלת טורים דחופיים ללא צורך בעיכובים ואישורים לבטח יסכים שהיה רוצה שיהיה לו ביטוח בריאות פרטי. כאשר עולה הנושא נחשפים למושגים שונים ומבלבלים. להלן ריכוז מונחים שימושיים בנושא ביטוח בריאות פרטי אשר יקל אליכם לקרוא ולהבין קצת יותר. כאשר בוחרים ביטוח כדאי להתייעץ ולהתקשר עם סוכנות ביטוח חזקה.

ביטוח בריאת פרטי
פוליסה הדואגת לבריאות המבוטח ע"י כיסוי תשלומים לטיפול רפואי לו הוא זקוק ו/או החזר הוצאות שאותן שילם המבוטח לטיפול רפואי, בנוסף למבוטח יש את זכות הבחירה מי יהיה חלק מההליך הרפואי, המבוטח יכול לבחור את הרופא, המנתח, המרדים והמיקום.

ביטוח בריאות קולקטיבי
ביטוח המותאם כקבוצה ,לרוב ניתן לראות זאת במקומות עבודה או תאגידים גדולים, היתרון הכי בולט לביטוח בריאות קולקטיבי זה שהמחיר אותו המבוטחים נדרשים לשלם הינו נמוך ביחס לאדם פרטי המצטרף לביטוח בריאות פרטי.

ביטוח רפואי משלים
כיסוי ביטוחי הנרכש דרך קופת החולים, פוליסה המושתת על תקנון בהתאם להגדרות סל הבריאות הממלכתי.

ביטוח סיעודי
ביטוח סיעודי הינו פיצוי כספי חודשי אשר כל מטרתו לעזור למבוטח לממן טיפול/עזרה בביתו או במוסד סיעודי כאשר אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות יומיומיות בצורה עצמאית כגון: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על סוגרים, להיעזר בהליכון/קביים.

תקופת אכשרה
מיום תחילת הביטוח למבוטח יש תקופה בת 90 יום לרוב אשר אינו יכול לתבוע את חברת הביטוח, וזאת בכדיי לוודא כי הצהרת הבריאות אכן אמיתית וכנה, המבוטח ישלם כל חודש בחודשו גם בתקופת האכשרה.

הצהרת בריאות
מס שאלות אשר המבוטח עונה עליהן, שאלות הנוגעות בבריאותו האישית בלבד.
מבוטח ראשי רשאי לענות בשם ילדיו במידה והם קטינים אך לא בשם אשתו, הצהרת הבריאות תקבע האם המבוטח יתקבל לחברת הביטוח ובאילו תנאים.

חיתום
חברת הביטוח תעשה בדיקה למצבו הבריאותי של המבוטח ותחליט מה הסיכון בלקבל את המבוטח , תוצאות החיתום יקבעו באילו תנאים יתקבל המבוטח אם בכלל.

החרגה
חברת הביטוח עפ"י הנתונים הנמסרים לה מהמבוטח על מצבו הרפואי , החליטה כי אינה תכסה בביטוח בעיות רפואיות אשר המבוטח הצהיר עליהן בהצהרת הבריאות וכי לא תכסה גם מצב העלול לנבוע מאותה בעיה קיימת.

תוספת רפואית
מצב בו חברת הביטוח תקבל את המבוטח למרות בעיית בריאות מסוימת אשר הצהיר עליה בהצהרת הבריאות, אך עקב סיכון גדול המבוטח יקבל תוספת תשלום לפרמיה החודשית.

לסיכום, ביטוח בריאות הינו דבר מורכב הכולל בתוכו מושגים מקצועיים בעלי משמעות משפטית. במידה ויש לכם שאלה נוספת לגבי בנושא ביטוח בריאות התקשרו ונשמח לעזור. להלן מידע נוסף בנושא ביטוח בריאות פרטי.

שתפו ברשת החברתית האהובה עליכם:
2017-09-17T22:54:38+00:00
כבר שיתפו לפניכם
כבר שיתפו לפניכם
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support